Resultat Etapp 3 WinterCupen 2019-2020

Trots vårkänslor var det dags för WinterCupen etapp 3 som gick vid OK stugan i samband med årsmöte i söndags. Banläggare Tommy Lindgren hade gjort kluriga banor i närheten av stugan som ställde till det för en del startande. Segrare på den långa banan blev Christian men Per var inte långt efter. På mellan banan segrade Eva Elnerud jagad av Pelle hela vägen. På korta banan vann Dagny efter en hård fight mot B-O som säkert vill ha revansch framöver. Väl i mål duschad och glad fanns gulasch soppa, smörgåsar med ost och paprika, kaffe och tilltugg.

   TotaltTotalt 
 Tid PlacPoängPoängPlats
KortL-O Anderssonej start  6,5028
B-O Törnqvist47,5229,5029,004
Eva von Heijneutg3,0022,2514
Dagny Gustavsson46,31111,0030,802
Lovisa Bolander ej start 8,8026
Birgitta Klang87,527 mellan8,4025,458
Jan Olof Malm56,2239,0023,5012
Eva Möller92,0856,4016,0022
Marita Berg58,5449,3522,2514
  
MellanMarie Lyckebäck ej start 19,5019
Pelle Holm55,4129,5019,0021
Eva Skiöld80,4757,0023,0012
P-O Olofsson61,0448,5024,5011
Martyn Passmore ej start 3,0029
J-O Wåhlberg60,2539,0026,007
Eva Elnerud59,30112,0025,809
Elise Magnusson ej start 13,8024
Audry Foleyfelst. 3,003,0029
LångaChristian Foley41,44110,0030,003
Per Edlund45,17211,4034,801
Kenneth Hermansson58,2269,0019,8017
Tommy Lindgren59,4259,6019,8017
Elias Strömland58,5878,4027,605
Sean Berglund59,3387,8025,806
Stefan Nordström67,36106,6015,0023
Åsa Berg67,0297,8024,7010
Tobias Westbom ej start 7,2027
Johan Kügler49,3849,3519,2520
Gustav Lyckebäck49,09310,8021,0016
Lars Landström ej start 12,1025